Projekt / Klient

Kvarko

Wyzwanie

Nowy typ patrona nauki

KVARKO to wyjątkowy fundusz inwestycyjny wspierający spółki z pogranicza świata nauki i technologii, które mogą realnie wpłynąć na poprawę jakości życia. Paweł i Andrij, założyciele funduszu, są swoistymi patronami nauki w kraju, wspierając swoje startupy nie tylko finansowo.

 

Zakres

Audyt i strategia marki

Identyfikacja wizualna

Copywriting

Strona internetowa

Treści wizualne

Specyfika funduszu

Kvarko inwestuje w spółki wywodzace się ze świata nauki. Głównym obszarem funduszu jest biotechnologia i szeroko pojęte life-sciences.

04_KVARKO_CONCEPT_CLOSED
06_KVARKO_CONCEPT_CLOSED

Zasady spisane na nowo

Przeprowadzone wywiady z founderami spółek portfelowych oraz wspólne warsztaty z klientem, stały się podstawą do opracowania manifestu odzwierciedlającego filozofię działania i wartości przyświecające funduszowi. Jest on sercem całej identyfikacji spółki i odzwierciedla wyjątkową osobowość założycieli funduszu. W prosty sposób wskazuje on główne przestrzenie inwestycyjne, rodzaje start-up’ów do których kierowana jest oferta oraz wartość jaką daje współpraca z Kvarko. 

KVARKO_LAB

Łączymy światy

Kvarko skutecznie operuje na pograniczu dwóch światów – nauki i biznesu. Chcąc zobrazować w zrozumiały sposób te unikalne kompetencje, opracowaliśmy hasło pozycjonujące WE HELP SCIENCE COME TO LIFE oraz powstały animacje, tłumaczące ideę.

Okno na świat

Opracowując stronę internetową mieliśmy na uwadze klarowność i bezpośredniość przekazu. Zestawienie dużej typografii oraz wyrazistej palety kolorystycznej nadaje stronie dynamicznego charakteru, zrywając ze standardami powszechnie przyjętymi dla VC.