In://Sights

No.10

Temat miesiąca

NOWA RZECZYWISTOŚĆ

Nowa Normalność, Nowe Nawyki, Nowe Szanse

Podczas pierwszej fali pandemii, wszyscy zastanawialiśmy się, co mogą zrobić marki aby przetrwać lockdown i wspomóc klientów w tym trudnym dla wszystkich czasie. Sześć tygodni zmieniło się jednak w sześć miesięcy, a konsumenci nie tylko nauczyli się funkcjonować w nowej rzeczywistości, ale wypracowali nowe przyzwyczajenia, do których to, marki muszą się teraz dopasować. Rząd lada moment ogłosi drugi lockdown i Twoi klienci są na niego przygotowani, a Ty?

Nowa normalność

Pracownicy zamienili open space na tiny space w zaciszu domu, siłownię na piwnicę, restaurację i kino na salon. Rola domu uległa przewartościowaniu, gdyż stał się on miejscem, w którym spędzamy większą część dnia. Rozkochani dotychczas w loftach i otwartych przestrzeniach, z zazdrością patrzymy na tych, którzy mają kawałek ogrodu, dodatkowy pokój, oddzieloną od salonu kuchnię. Wyodrębnione pomieszczenia ułatwiają stworzenie funkcjonalnych przestrzeni, które dom musi spełniać. 

Nie każdy może pozwolić sobie na zamianę domu, jednak większość stara się uczynić przestrzeń bardziej przyjazną i komfortową. Sprzedaż telewizorów bije wszelkie rekordy. Inwestujemy w systemy nagłaśniające, nowe materace, fotele, biurka, wymieniamy ręczniki i doposażamy mieszkania – wszystko w myśl uczynienia ich jak najbardziej komfortowymi i przyjaznymi

Komfort przeniknął też w inne sfery naszego życia. Garnitury i garsonki wymieniliśmy na dresy, a koszule na t-shirty. Sprzedaż jeansów spadła drastycznie, i zaczęliśmy racjonalnie podchodzić do wydatków na odzież. Szybko zapomnieliśmy o godzinach szczytu i korkach oraz niewygodach podróży służbowych

NASTAŁA ERA KOMFORTU.

Nowe nawyki

Może to brzmieć jak oksymoron ale pandemia pozytywnie wpłynęła na nasze zdrowie. Zaczęliśmy się lepiej odżywiać i częściej uprawiać sport. Rowery wyprzedały się na pniu, a mięso zaczęło zalegać w lodówkach

Odkryliśmy, że wirtualne spotkania nie są takie straszne i oszczędzają znacznie czas, dowiedzieliśmy się, że urzędy mogą nas obsłużyć zdalnie, że wszystko można kupić przez internet, że nie trzeba codziennie być w sklepie. Nauczyliśmy się lepiej planować zakupy, odkryliśmy w sobie pasję do domowych wypieków oraz domowych posiłków. Oczywiście, świat nie jest idealny co pokazały zajęcia zdalne w szkołach, czy telemedyczne porady, jednak idea została zasiana – technologia może uczynić nasze życie znacznie wygodniejszym. 

Nowe szanse

Nowa rzeczywistość, nowe przyzwyczajenia to też nowa szansa dla Twojej organizacji. Zmieniające się oczekiwania względem przestrzeni miejskiej, rozrywki, pracodawców, zdrowia, jedzenia czy komunikacji można sprowadzić do pozycji czasu, jako waluty, którą posługujemy się w codziennych wyborach. 

Rolę marki można sprowadzić do oferowania dobrze spędzonego czasu lub oszczędności czasu.

Niezależnie od branży i kanałów, w których działasz, opracowanie właściwej strategii i procesów, pozwoli Ci na zaangażowanie konsumentów i odnalezienie nowej przestrzeni dla Twojej marki, w tej nowej, już nie chwilowej rzeczywistości. Ewolucja ta może odbyć się w warstwie komunikacji, dystrybucji, portfolio produktów i usług, nowego zdefiniowania roli jaką odgrywa sklep, biuro. 

Czas wyjść z covidowej bańki i otworzyć się na nowe! Jeśli chcesz porozmawiać o tym w jaki sposób Twoja marka może skorzystać z nowej szansy – umówmy się na wirtualną kawę.

A Ty?

Czy rozumiesz dzisiejsze potrzeby klienta?

Jakie inicjatywy zostały przez Ciebie wdrożone?

Shopping Basket